Zadzwoń do nas:  (42) 632-59-98 - w dni robocze w godz. 8-17 | BLOG

Suszyć włosy czy pozostawić do naturalnego wyschnięcia?
Suszyć włosy czy pozostawić do naturalnego wyschnięcia?

Suszyć włosy suszarką czy pozostawić do naturalnego schnięcia? Zadałaś sobie kiedyś to pytanie?

Na pewno trzeba stwierdzić, że suszenie skraca czas całej stylizacji, jak również wygładza włosy w trakcie. Włosy suche są mniej narażone na uszkodzenia. Mokre dużo łatwiej uszkodzić.

Czy suszenie suszarką niszczy włosy? Odpowiedź nie jest taka jednoznaczna. Oczywiście znaczenie ma temperatura suszenia i odległość w jakiej trzymamy suszarkę od głowy. Jeśli robimy to z bliskiej odległości i przy wysokiej temperaturze, to na pewno suszenie będzie niszczyć włosy. Pamiętaj zawsze o zastosowaniu odżywki i termoochronie.

Wybieraj w miarę niską temperaturę suszenia, letni, lekko ciepły nawiew i zaczynaj od wysuszenia włosów u nasady, dopiero później długości. Zdecydowanie lepiej podsuszyć włosy niż zostawiać do samodzielnego wyschnięcia. Warto jeszcze wspomnieć o kroku przed suszeniem, być może o tym słyszałaś :) - nie zawijaj mokrych włosów ciasno w ręcznik - lepiej użyć do tego ręcznika bawełnianego lub po prostu bawełnianego T-shirtu.

Przy suszeniu NAJWYŻSZĄ TEMPERATURĄ powstają największe, trwałe zniszczenia. Przy NIECO NIŻSZEJ z czasem można zauważyć np blaknięcie koloru włosów farbowanych. CHŁODNY NAWIEW domyka łuski, dzięki temu włosy są gładsze i błyszczące. Jeśli użyjemy odpowiedniej suszarki efekt będzie dla nas zadowalający. Powinna mieć regulację temperatury i jonizację, dzięki której włosy nie będą się elektryzować - jony ujemne wygładzają łuski włosów, dzięki czemu są bardziej lśniące. 

Suszarki do włosów

Zazwyczaj każda suszarka ma dołączone nasadki. Czy ich używać? To zależy od Ciebie. Jeśli tylko suszysz i masz dość bezproblemowe włosy, to wystarczy to zrobić bez nasadki, przeczesując pasma palcami, zaczynając oczywiście od nasady. Jeśli zaś modelujesz włosy przy użyciu szczotki, załóż nasadkę, ułatwi ona pracę suszarki do włosów z jonizacją i wygładzi włosy. Trzeba zwrócić uwagę, żeby nasadka skierowana była pod kątem, a nie prostopadle do włosów, wtedy pasma będą mniej narażone na uszkodzenia. 

Jeszcze jedna rada :)

Jeśli masz cienkie włosy, możesz je wysuszyć pochylając głowę w dół.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl