Zadzwoń do nas:  (42) 632-59-98 - w dni robocze w godz. 8-17 | BLOG

Pielęgnacja włosów kręconych - RÓB TO ŚWIADOMIE
PIELĘGNACJA WŁOSÓW KRĘONYCH- RÓB TO ŚWIADOMIE

Co musisz wiedzieć, jeśli Twoje włosy są naturalnie kręcone?

  1. Po pierwsze mycie

To podstawa pielęgnacji, ale czy robisz to dobrze? Jak myć kręcone włosy, aby ich zbyt nie przesuszać, żeby wydobyć jeszcze bardziej ich naturalny skręt, żeby się nie puszyły?

Radzimy korzystać z metody OMO (odżywianie – mycie - odżywianie).

Pierwszym krokiem jest nałożenie odżywki, pozostawiamy ją na włosach kilka minut.

Drugi krok to mycie głowy – tutaj pomoże nam szampon fryzjerski do włosów kręconych. Nie spłukując odżywki, myjemy głowę jak zawsze. Dzięki wcześniej nałożonej odżywce, długości i końce włosów nie zostaną przesuszone przez detergenty zawarte w szamponach. Spłukujemy szampon i przechodzimy do ostatniego kroku, jakim jest ponowne nałożenie odżywki, tym razem mocniej nawilżającej lub odżywczej. Nakładamy je tylko na długości i końce, a następnie spłukujemy chłodną wodą.

To całkiem skuteczna metoda i bardzo prosta, prawda?

  1. Po drugie suszenie

Jak zapewne wiecie włosy kręcone raczej nie lubią suszarki, chyba, że skorzystamy z dyfuzora, który delikatnie rozproszy powietrze i nada odpowiedni kształt lokom. Z powodzeniem jednak możecie pozostawić je do naturalnego wyschnięcia. 

  1. Jak je czesać?

Włosy kręcone należy czesać, kiedy są jeszcze wilgotne. Stosuj grzebienie z szerokim rozstawem ząbków.

  1. Stylizacja? Oczywiście!

Aby pięknie podkreślić skręt konieczne jest zastosowanie produktu, który po całej pielęgnacji nałożymy na włosy i nie spłuczemy. Niezastąpione będą tu kremy, aktywatory loków, pianki i żele- wszystko z przeznaczeniem do włosów kręconych. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl