Zadzwoń do nas:  (42) 632-59-98 - w dni robocze w godz. 8-17 | BLOG

Pielęgnacja włosów farbowanych
Pielęgnacja włosów farbowanych

Czy wiecie już wszystko na temat tego jak pielęgnować włosy farbowane? Mimo tego przeczytajcie ten wpis. Może jakas wskazówka Wam pomoże, a może skorzystacie z naszych kosmetycznych propozycji.

Zacznijmy od mycia włosów koloryzowanych

MYCIE! Cóż w tym trudnego? Może nic, ale jednak wiele osób robi to nieprawidłowo lub używa nieodpowiednich szamponów. Myjcie włosy delikatnie, nie szorujcie ich i co ważne, rozwadniajcie szampon w miseczce, w pojemniczku, osobnym naczyniu, które macie akurat pod ręką. 

Jeśli włosy są zniszczone, przesuszone, możecie myć metodą OMO:

-nałożyć odżywkę na wilgotne włosy

-umyć - najlepiej zastosować szampon do włosów farbowanych

-spłukać i ponownie nałożyć odżywkę

Na pewno martwicie się szybkim wypłukiwaniem koloru. Stosujcie zatem szampony przeznaczone do włosów farbowanych. Ich formuła ma system ochrony koloru i niskie pH. Szczególnie latem wybierajcie takie, które zawierają filtry UV.

Odżywianie włosów farbowanych

Włosy po koloryzacji mogą być zniszczone na długościach jeśli użyjemy zbyt wysokiego procentu oxydantu i farbujemy nie tylko odrosty. Odżywki i maski do włosów farbowanych to konieczność po myciu. Chronią włosy, zmniejszają ich porowatość, dzięki czemu kolor wolniej się wypłukuje. Włosy zyskują zdrowy wygląd i pełen energii kolor.

Zabezpieczenie - końcowy etap pielęgnacji włosów farbowanych

Końcówki włosów są zazwyczaj najbardziej zniszczone, najbardziej narażone na otarcia, rozdwajanie, przesuszenie. Są bardziej cienkie niż włosy u nasady. Mogą się również łamać, kruszyć. Zabezpieczaj je! Stosuj produkty bez spłukiwania. Serum! Olejek! Odżywki z zawartością silikonu, który również może ochronić końcówki włosów.

Stosując te zasady pielęgnacji odżywisz włosy i ochronisz kolor. Jeśli jednak włosy wyblakną szybciej, nie sięgaj od razu po farbę. Odśwież kolor odżywką - to bezpieczniejsze i delikatniejsze i w ten sposób wydłużysz czas do następnej koloryzacji.

 

Pliki (1)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl